O nás

O nás

Za Mojí výbavičkou stojí příběhy dvou žen. Jedna e-shop založila a druhá ho rozjela. Náš příběh je celkem obvyklý – chtěly jsme na mateřské zkusit rozjet něco svého…

Dominika

Příběh Mojí výbavičky se začal psát na podzim roku 2014, kdy se narodilo první z „našich“ dětí. Při shánění první výbavičky pro miminko jsem narazila na problém – mám ráda design a ráda podporuju české výrobce. Jenže co se miminek týče, musela jsem tehdy volit buď design nebo českou výrobu.

Když se Klárka narodila, měla jsem víc času na přemýšlení a hledání. A poprvé se objevil nápad založit e-shop, který maminkám usnadní hledání a nabídne jim hezké české věci za dobrou cenu a na jednom místě. Oslovila jsem první dodavatele, nechala si vytvořit e-shop, objednala zboží a pustila se do toho.

Začátky byly hektické a tvrdé, původní plán byl opravdu naivní a leccos bylo potřeba změnit a vylepšit. Narazila jsem na legislativní problém s prodejem ručně šitých hraček různých švadlenek, na krátkou trvanlivost přírodní kosmetiky nebo na nestálou nabídku malých dodavatelů. Nicméně e-shop se rozběhl a po dvou letech i finančně stabilizoval.

Jenže skrze blog, který jsem začala pro e-shop psát, jsem se dostala zpátky ke své původní profesi – novinařině. A o tom, že mi psaní jde líp než obchod, nebylo pochyb. Práce, další dítko na světě, e-shop, … něco musí z kola ven. A spasila mě…

 

Monika

Byl to jen takový impulzivní nápad. Ne že bych se doma s dětmi nudila, ale přecejen jsem chtěla nějakou změnu. Něco svého. Když mi Dominika napsala, že se rozhodla skončit, napadlo mě, že by to mohlo být ono. Mě obchod baví. Ráda hledám nové věci, výhodné nabídky, designovky. A pokud jde o věci pro děti, líbila se mi hlavní myšlenka Výbavičky. Byla by škoda, to nezkusit. A tak jsem si Moji výbavičku koupila.

Začátek byl trochu boj, rozšířila jsem si významně právní znalosti, oprášila účetnictví, překopala nabídku a pustila se do hledání nových dodavatelů a výrobků. Baví mě to čím dál víc a snad je to i vidět na e-shopu.

Baví mě to tak moc, že jsem se pustila i do vlastní značky – ŇufŇuf je takové moje třetí dítě, kvůli kterému v sobě objevuji nové a nové stránky. Ty lepší, samozřejmě. Třeba šicí stroj jsem si koupila až kvůli němu!

A tak jsou moje volné chvíle plné faktur, objednávek, vzorků a látek, a když děti dovolí, balím, rozesílám, účtuju, a když usnou, vytahuju šicí stroj a barvy na textil a plním si svůj sen o kreativní a smysluplné práci, kde jsem sama sobě šéfem.

Na všechno, co svým zákaznicím nabízím, koukám z pohledu mámy dvou kluků a tety spousty holčiček. Právě moji nejbližší jsou vždycky pokusnými králíky, než zboží pošlu „do světa“. Díky Dominičině ploditelské zdatnosti mám vždy po ruce dětí hned pět, od miminka až po předškoláčky, takže když nevím, testuji uživatelskou spokojenost okamžitě a opravdu důkladně!

Počet spokojených zákazníků je myslím mou nejlepší vizitkou.